Hakkımızda

Psikoliderlik; liderlik yetkinliklerini kullanırken insan psikolojisine ait esasları dikkate alan, temel biyolojik psikoloji konularında kişilere , kendine liderlik etme sürecinde ortaya çıkan farkındalıklarla rehberlik eden, kendine yolculuğun kritik bir istasyonudur.

Psikoliderlik Akademi ; Psikoliderlik sürecinde kendi özünde liderlik yolculuğuna çıkan kişilere rehberlik eden, farkındalıklar ve gelişim alanlarının ortaya çıkarılması sonucu kişisel strateji haritalarını ortaya çıkarmada destek veren ve katalizör rolü üstlenen bir oluşumdur.

Psikoliderlik Akademi, kurucusu Ahmet VİÇİN tarafından yazılmış ve akademinin ilk resmi yayını olan , İşletmelerde Taht Oyunları Ateş & Ruh Eşlemesi kitabı ile ilk aşamada ; yeni mezun bir mühendisin özel sektör arenasında kendi değerleriyle fark yaratma mücadelesine tanıklık edilmesini hedeflemiştir.Bu mücadelede kimliklerin(statülerin) kişiliklerle (değerlerle) sıklıkla yer değiştirdiğine tanıklık etmenizi istemiş,bu sayede bakış açınızın değişebileceğini, buna uygun kendinize özgü politikalar geliştirebileceğinizi ve bu aşamada en kritik hesaplaşmayı öze seyahat sürecinde kendinizle yapacağınızı vurgulamaya çalışmıştır.

Psikoliderlik Akdemi; önümüzdeki günlerde aktifleştireceği web sayfası ile (psikoliderlikakademi.com) ilk aşamada öğrenci ve yeni mezunları hedef almış olup, öğrencilik sürecinde ve profesyonel hayata geçiş aşamasında kendine liderlik, koçluk, mentorluk ve bireysel danışmanlık metodolojileriyle destek olmayı misyon edinmiş, psikopterapistler, koçlar, mentorlar ve akademisyenlerden oluşan profesyonel kadrosuyla tüm Türkiye?de yeni bir oluşum başlatmıştır.

Akademiye üye olan kişilere; akademi uzmanları ile online iletişim imkanı ,koçluk/ mentorluk talep ekranları, blogger olarak kendi görüşlerini ifade etme, bu alanda son çıkan yazıların akademi sitesinde yer almasıyla güncel farkındalıklar oluşturma, akademinin yayınlarına pdf olarak erişim,akademiye ait ofis imkanlerından faydalanma imkanları sağlaması hedeflenmiştir.

Psikoliderlik akademisine üye olmanın bir ayrıcalık statüsü kazandıracağı bu oluşum, sizlerle büyüyerek öncelikle tüm Türkiye, daha sonra da dış ülkelere yayılmayı hedeflemiş olup, Dünyanın 4 bir yanından üyeleriyle interaktif çalışma ve benchmarking modellerini hedef alarak ilerleyecektir. Hepnizi Psikoliderlik Akademisi?ne üye olmaya davet ediyoruz. Üyelik koşulları Nisan ayı başlarında www.psikoliderlikakademi.com sitesinde duyurulacaktır. Saygılarımla / AHMET VİÇİN ( KURUCU)